دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
Monday, 17 June 2024

  اهداف

  سازمان بهزيستي كشور، به موجب لايحه قانوني ١٠ مرداد ١٣۵۹ در جهت تحقق مفاد اصول ۳، ٢١ و ٢۹ قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و در زمينه تحقق عدالت اجتماعي تشكيل شده است كه بر اين اساس با اتخاذ تدابير و ارائه خدمات و حمايتهاي غيربيمه اي با حفظ ارزشها و كرامات والاي انساني و تكيه بر مشاركتهاي مردم و همكاري نزديك سازمانهاي ذيربط در جهت گسترش خدمات توانبخشي، حمايتي، بازپروري و پيشگيري از معلوليتها و آسيبهاي اجتماعي و كمك به تامين حداقل نيازهاي اساسي گروههاي كم درآمد ، اقدام نمايد.

   

  اين سازمان به منظور نيل به اهداف خود، با اتخاذ تدابير لازم و حمايتهاي گوناگون از كودكان نيازمند، زنان و كودكان بي سرپرست، در راه ماندگان و نيز عرضه خدمات توانبخشي به معلولان جسمي و ذهني، مبتلايان به بيماريهاي صعب العلاج، معتادان و ناسازگاران اجتماعي و هم چنين پيشگيري از معلوليتها و آسيبهاي اجتماعي و غيره با توجه به حفظ ارزشها و كرامات والاي انساني و تكيه بر تعاون و همياري مردم نيكوكار كشور تلاش مي كند.

   

   بي ترديد، سلامت جسم و روان، زيربنايي ترين عامل پيشرفت و تكامل يك جامعه است و امروزه براي دستيابي به اين هدف با اجراي برنامه هاي پيشرفته بهداشتي و بهزيستي در بسياري از كشورهاي توسعه يافته افراد جامعه از دوران شيرخوارگي تا پايان زندگي تحت مراقبت قرار مي گيرند و سازمانهاي ذي ربط با دقت در مواد غذايي و تغذيه، سالم سازي محيط زندگي، توسعه برنامه هاي مختلف پيشگيري، مانع بروز بسياري از امراض و معلوليتها مي شوند تا سلامت مردم تأمين شود.

   

  اميرالمؤمنين حضرت علي عليه السلام در نهج البلاغه مي فرمايند:

  "آگاه باشيد كه از جمله بلاها فقر و ناداري است و سخت تر از ناداري بيماري تن و سخت تر ار بيماري تن بيماري قلبي است."

  و در اهميت تندرستي همين بس كه حضرت رسول اكرم صلي الله عليه واله وسلم در پاسخ سؤالي كه اگر شب قدر را درك كرديم چه چيزي از خداي خود طلب كنيم؟ حضرت جواب دادند: عافيت را.

   

  Our Valuesبنابراين با توجه به احاديث و روايات، لازم است برنامه پيشگيري از بيماريهاي جسمي، اخلاقي و آسيبهاي اجتماعي به منظور حفظ و تأمين بهداشت جسمي و رواني جامعه از دوران شيرخوارگي آغاز شود. با در نظر گرفتن آيه شريفه: "مَنْ اَحْياها فكانما احيا النّاس جميعاً". (و هر كس كه نفسي را حيات بخشد مثل آن است كه همه مردم را حيات بخشيده است.) مي توان به اهميت واقعي پيشگيري پي برد و جان انسانها را قبل از اين كه دچار گرفتاري شوند نجات دهيم.

   

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :9-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 6صبح الی 13بعدازظهر شنبه تا چهارشنبه هر هفته بجز ایام تعطیل

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز376
  دیروز386
  این هفته1133
  این ماه6988
  کل514850

  1403-03-28