معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده : بر نهادینه کردن خدمات اورژانس اجتماعی تاکید کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده :

بر نهادینه کردن خدمات اورژانس اجتماعی تاکید کرد

 تن

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز شنبه 1دیماه در بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی خط123 و مشاوره تلفنی خط1480 بهزیستی شهرستان اهواز بر حمایت از اورژانس اجتماعی و نهادینه کردن خدمات آن تاکید کرد.

معصومه ابتکار در بازدیدی که از این دو واحد تحت نظارت بهزیستی داشت ضمن ابراز خرسندی از خدمات ارائه شده ،بیان کرد:خدماتی که توسط اورژانس اجتماعی ارائه می شود قطعا در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر گذار است و با تبلیغات گسترده می توان این خدمات را در جامعه نهادینه کرد.

مدیرکل بهزیستی خوزستان در حاشیه بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی و مرکز مشاوره تلفنی 1480 بهزیستی اهوازگفت: برنامه اورژانس اجتماعی شامل 4 فعالیت ؛ پایگاه های خدمات اجتماعی، تیم های خدمات سیار، خط تلفن 123 اورژانس اجتماعی و مرکز مداخله در بحرانهای فردی و خانوادگی است.

غلامرضا صدیق راد با اشاره به فعالیت 21 مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر استان افزود: 10 مرکز اورژانس اجتماعی دارای خوردرو تخصصی و ویژه است و مراکز اجتماعی 11 شهرستان نیازمند تجهیز و تامین خودرو تخصصی اورژانس اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: 10 مرکز کاهش طلاق در شهرستانهای اهواز، آبادان، دزفول، شوشتر، رامهرمز، مسجدسلیمان، خرمشهر، بهبهان، ماهشهر و ایذه، 6 مرکز آموزشی حمایتی کودک و خانواده در شهرستانهای اهواز (2مرکز)، آبادان، اندیمشک، دزفول و مسجدسلیمان، 1 خانه امن، 1مرکز بازپروری، 1خانه سلامت و 1 مرکز نگهداری از کودکان خیابانی در شهرستان اهواز تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کنند.

صدیق راد همچنین بیان داشت: به منظور ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی و روانشناختی به ساکنین مناطق حاشیه نشین در سکونتگاه های غیر رسمی استان، در 5 محله اهواز (از مجموع 17 محله حاشیه نشین در شهر اهواز) و 10 محله در شهرستانهای آبادان، دزفول، رامهرمز، مسجدسلیمان، اندیمشک، شوش، کارون، بهبهان و ماهشهر، پایگاه های خدمات اجتماعی در استان تاسیس شده است.

مدیرکل بهزیستی خوزستان با تاکید بر این که در 6 ماهه اول سال 97 تعداد 4373 تماس مرتبط با خط تلفن 123 اورژانس اجتماعی در سطح استان گرفته شده است گفت: پس از تماس گروه های هدف (اختلافات خانوادگی، کودک آزاری، همسرآزاری، خودکشی، فرار، TCو کودکان، معلولان، زنان و سالمندانی که مورد خشونت خانگی قرار گرفته اند) با خط 123، تیم سیار به محل مراجعه می کنند.

وی تصریح کرد: پس از مراجعه تیم اورژانس به گروه های هدف ،در خودرو مخصوص اورژانس اجتماعی یا در مراکز مداخله در بحران های فردی و خانوادگی، مداخلات یا مشاوره های بیشترتوسط کارشناسان و مددکاران برای برگشت فرد آسیب دیده به وضعیت عادی یا نگهداری فرد به صورت موقت در مراکز بهزیستی تا زمان حل مشکل ، ارائه می شود.

غلامرضا صدیق راد همچنین خاطر نشان کرد: در صورت لزوم، پیگیری های تخصصی تا مدتها با خانواده یا فرد خدمت گیرنده توسط تیم اورژانس انجام می شود و موارد بسیار کمی از این تعداد نیازمند ارجاع به دادگستری و اخذ حکم دادستانی برای نگهداری موقت هستند.

:: فراخوان مشارکت

داوطلب افتخاری پزشکی

:: فراخوان طراحی نشان

دریافت فایل

:: کتابخانه الکترونیکی

از کلیه علاقمندان به عضویت در بهزیستی دعوت به عمل می آورد از کلیه علاقمندان به عضویت در