تاکید استاندار خوزستان بر پیگیری موضوع خانه های بازی ، خلاقیت و مهد های کودک بدون مجوز

شب گذشته 9 آذر ماه97 استاندار خوزستان در نشست با اعضای کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک استان با حضور مدیر کل بهزیستی خوزستان،فرماندار اهواز،مشاور استاندار و مدیر کل بازرسی مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری،معاون امور اجتماعی بهزیستی و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری که در محل استانداری برگزار شد ، برپیگیری موضوع خانه های بازی و خلاقیت و موارد مشابه که بدون مجوز فعالیت می کنند توسط تیم بازرسی استانداری تاکید کرد.

ححخ

غلامرضا شریعتی بیان کرد: باید از حاکم شدن سوداگری در حوزه کودک جلوگیری کنیم زیرا سوداگری در این حوزه تبعات بدی خواهد داشت و جامعه را به انحطاط می برد و با آموزشهای غلط و غیر اصولی که در خانه های بازی و خانه های خلاقیت و سایر موارد مشابه که بدون مجوز فعالیت می کنند ارائه می شود موجب هدر رفتن سرمایه های کشور که کودکان عزیز این مرز و بوم هستند خواهند شد.

استاندار با بیان اینکه مهد های کودک وظیفه سنگین و مهمی بر عهده دارند گفت:وظیفه شما حتی از آموزش و پرورش هم سنگین تر است زیرا مهد های کودک ،زمینه را برای آموزش کودکان در مقطع دبستان آماده می کنند.

وی افزود: استانداری به عنوان نهاد حاکمیتی باید از مشکلات و دغدغه های مهد های کودک مطلع و پیگیری نماید زیرا این کارها پایه ای و زیر ساختی هستند و عدم توجه به زیر ساختهای انسانی و بدو ن صرف وقت و هزینه به نتیجه نخواهیم رسید.

شریعتی تصریح کرد: مهمترین زیر ساخت توسعه ،توسعه منابع انسانی است و هرچقدر زیر ساختهای دیگر را توسعه دهیم بدون آموزش صحیح و عدم سرمایه گذاری مناسب در زیرساختهای انسانی و فرهنگی توسعه متوازن امکان پذیر نخواهد شد.

استاندار خوزستان در پایان ضمن تاکید بر پیگیری مشکلات مطرح شده توسط اعضای کانون توسعه و همیاری مهدها ی کودک استان و مدیر کل بهزیستی خوزستان ، خاطر نشان شد:مهدهای کودک شروع یادگیری و آموزش پذیری کودکان است نه محل نگهداری کودکان و هرچقدر پوشش آموزشی مهدهای کودک گسترده تر باشد و کودکان بیشتری پرورش بدهیم جامعه موفق تر خواهد شد و هرچقدر چتر آموزش مهد های کودک کمتر باشد جامعه از ابتدا رشد لازم را نخواهد کرد.

گفتنی است در این نشست اعضای کانون توسعه و همیاری مهدها ی کودک استان که تحت نظارت بهزیستی استان فعالیت می کنند مشکلات و دیدگاههای خود را نیز مطرح کردند.

جگکجگح

:: فراخوان مشارکت

داوطلب افتخاری پزشکی

:: فراخوان طراحی نشان

دریافت فایل

:: کتابخانه الکترونیکی

از کلیه علاقمندان به عضویت در بهزیستی دعوت به عمل می آورد از کلیه علاقمندان به عضویت در