مدیر کل بهزیستی خوزستان: گل خطرناک ترین ماده مخدره بعد از تریاک است

  مدیرکل بهزیستی خوزستان در کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل که با حضور اصحاب رسانه در ستاد اداری بهزیستی خوزستان برگزار شد گفت: ماده مخدر گل بعد از تریاک دومین ماده مخدر پرمصرف با نرخ شیوع بالای 11/9% در کشور است.

02

    غلامرضا صدیق راد با بیان اینکه تنها یک بار بعد از مصرف گل احتمال اینکه افراد معتاد شوند بسیار بالا است افزود: بی قراری، اضطراب، تپش قلب از علائم مصرف این ماده مخدر است.

    وی با اشاره به دسترسی آسان به این ماده مخدر در میان نوجوانان و جوانان یادآور شد:  با توجه به مصرف آسان این ماده مخدر از راه تدخین، نرخ شیوع آن در میان دانش آموزان، نوجوانان و جوانان رو به افزایش است و علاوه بر این متاسفانه ممکن است در مواد خوراکی نیز دیده شود.

    وی در ادامه به لزوم آشنایی والدین و معلمان به چگونگی مصرف این ماده مخدر اشاره کرد و گفت: والدین می بایست با این ماده مخدر که بر خلاف نام زیای آن از خطرناکترین مواد مخدر کشور است آشنایی یابند تا بتوانند کودکان و نوجوانان خود را از مصرف آن دور نگهدارند.

    صدیق راد با اشاره به اینکه باید در نگرش ها و باورهای اشخاص تغییر ایجاد کرد تصریح کرد: عمده تبلیغات در فضای مجازی به نوجوانان و جوانان القا می کند که این ماده اعتیادآور نیست حال آنکه واقعیت چیز دیگری است.

    وی همچنین توضیح داد: خط ملی اعتیاد به شماره 09628 آماده پاسخگویی و راهنمایی به عموم مردم به ویژه والدین و مربیان در خصوص این ماده و سایر مواد مخدر به صورت 24 ساعته است.

    مدیرکل بهزیستی خوزستان عنوان کرد: خنده های بی مورد بدون دلیل، قرمز شدن بی دلیل چشم ها، همراه داشتن قطره نفازولین به منظور رفع قرمزی چشم، پرخاشگری، عصبی شدن، افزایش اشتها، افت عملکرد تحصیلی و شغلی، کم شدن حافظه از دیگر علائم مصرف گل است.

    صدیق راد افزود: بهزیستی خوزستان از امروز 6 پایگاه به منظور اطلاع رسانی از شیوع مصرف گل در سطح اهواز و در ترمینال شرق و غرب، فرودگاه، راه آهن، بلوار ساحالی و میدان دانشگاه شهید چمران راه اندازی می کند تا شهروندان اطلاعات مورد نیاز خود را در این خصوص دریافت کنند.

وی در پایان ضمن تشکر از اصحاب رسانه متذکر شد: امیدواریم اصحاب رسانه در راه گسترش فرهنگ عمومی و مبارزه با مصرف هرگونه ماده مخدر به ویژه گل یارگیر ما باشند.

0301

:: فراخوان مشارکت

داوطلب افتخاری پزشکی

:: فراخوان طراحی نشان

دریافت فایل

:: کتابخانه الکترونیکی

از کلیه علاقمندان به عضویت در بهزیستی دعوت به عمل می آورد از کلیه علاقمندان به عضویت در