حضور تیم فوریتی محب بهزیستی خوزستان در مناطق سیل زده

مدیر کل بهزیستی خوزستان:

حضور تیم فوریتی محب بهزیستی خوزستان در مناطق سیل زده

مدیر کل بهزیستی خوزستان در بازدیدی که به همراه مدیر حراست و معاون پیشگیری  و تیم مشاوره ای  و مددکاری بهزیستی از مناطق سیل زده هویزه،رفیع و دشت آزادگان داشتند گفت:از ساعات اولیه وقوع سیل در مناطق سیل زده استان تیم فوریتی محب بهزیستی خوزستان متشکل از مددکاران  و مشاوران بهزیستی در محل حضور یافتند.

43

غلامرضا صدیق راد تصریح کرد: تیم فوریتی محب بهزیستی پس از وقوع حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله  به منظور مداخلات روانی و اجتماعی و کاهش فشار روانی بر افراد آسیب دیده در محل حضور پیدا می کنند.

صدیق راد افزود: گروه فوریتی محب به صورت داوطلبانه و از نیروهای مختلف از جمله مراکز مشاوره بهزیستی ، کارشناسان، مددکاران، روانشناسان و اساتید دانشگاه ها و روانپزشکان و گروه های اجتماع محور که آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده اند تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل تیم محب افزايش توان، انسجام و هماهنگي لازم بين نيروها و عوامل امدادي استان در جهت پاسخگويي سريع به حوادث غير مترقبه است بیان کرد: هم اکنون 18 تیم فوریتی محب و تعداد 46 محله محب در شهرستان های اهواز ،آبادان، اندیمشک، خرمشهر، دزفول، شوش، دشت آزادگان، ایذه، شوشتر، رامهرمز، ماهشهر و رامشیر تشکیل شده که بصورت تخصصی آموزش دیده و آماده مداخلات و حمایت های روانی اجتماعی در حوادث و بلایا و شرایط اضطراری هستند.

مدیر کل بهزیستی خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: طرح محب آماده سازی  روحی روانی آحاد  جامعه برای آمادگی در مقابله با رخدادها وبلایای طبیعی واستفاده از پتانسیل  مردمی برای همه افراد جامعه ضروری است

و برنامه حمایت های روانی اجتماعی مبتنی بر جامعه پس از حوادث و بلایا برنامه هایی هستند که هدفشان بهبود بهداشت سلامت روان جامعه است .

245

:: فراخوان مشارکت

داوطلب افتخاری پزشکی

:: فراخوان طراحی نشان

دریافت فایل

:: کتابخانه الکترونیکی

از کلیه علاقمندان به عضویت در بهزیستی دعوت به عمل می آورد از کلیه علاقمندان به عضویت در