جلسه آموزشی مناسب سازی محیط تردد معلولین و جانبازان ویژه فرمانداری ها

جلسه آموزشی مناسب سازی محیط تردد معلولین و جانبازان ویژه فرمانداری ها

بهزیستی خوزستان برگزار کرد:

  جلسه آموزشی مناسب سازی محیط تردد معلولین و جانبازان ویژه فرمانداری ها

مناسب

مدیر کل بهزیستی خوزستان در جلسه آموزشی مناسب سازی محیط ترد معلولین و جانبازان که با حضور معاونت فنی و عمرانی استانداری، مسئولین فنی فرمانداری های شهرستانهای استان و کارشناسان مربوطه به میزبانی بهزیستی خوزستان برگزار شد گفت: سالهاست که در تمام جهان، مناسب سازی به عنوان یک اصل حل شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خوزستانغلامرضا صدیق راد با اشاره به سابقه بحث مناسب سازی در جهان بیان داشت: پس از جنگ جهانی دوم و شکل گیری سازمان ملل، مناسب سازی ساختمان های قدیمی و ساختار جدیدشان در جهان آغاز و به سرعت به انجام رسید.

وی ضمن بیان اینکه مناسب سازی بحثی انسانی است و سرچشمه در دیدگاه هایی دارد که برای انسان ارزش قائلند اظهار داشت: مناسب سازی فقط مربوط به معلولین و جانبازان نیست بلکه کل جمعیت را شامل می شود و با توجه به نرخ رشدی که در رابطه با سالمندان در کشور وجود دارد، در آینده نزدیک شاهد پیری جمعیت خواهیم بود که این امر ما را موظف به انجام اقداماتی موثر می کند.

صدیق راد ادامه داد: با توجه به افزایش چشمگیر تعداد سالمندان در 20 سال آینده نیازمند پیش بینی ساختارهای جدید همچون کلینیک های سالمندی، طب سالمندی، پزشکان دوره دیده در زمینه سالمندی هستیم و این در حالی است که برای مثال در حاضر تعداد انگشت شماری پزشک در این زمینه در استان خوزستان فعالیت می کنند.

وی عملیاتی کردن دستورالعمل های مربوط به مناسب سازی را بسیار مهم برشمرد و گفت: کارشناسان ما در ادارات بهزیستی استان و شهرستان ها هرچند وقت یکبار، به صورت نامحسوس دستگاه های مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهند و این موضوع اهمیت نقش دفاتر فنی فرمانداری های سراسر استان را دو چندان می کند.

   مدیرکل بهزیستی خوزستان ضمن اشاره به ارزیابی عملکرد مناسب سازی دستگاه ها از سوی سازمان بهزیستی در سال گذشته به عنوان اقدامی موثر در این خصوص، توضیح داد: 20 نمره از عملکرد دستگاه ها در سال گذشته و 30 نمره از عملکرد ایشان در سال جاری به موضوع مناسب سازی اختصاص یافته و در سال گذشته از دستگاه هایی که در این زمینه موفق عمل کرده بودند در جشنواره شهید رجایی تجلیل به عمل آمد.

          صدیق راد همچنین افزود: کلیه گزارشات مناسب سازی از سوی سازمان بهزیستی، معاونت فنی و عمرانی استانداری و شخص استاندار به وزارت کشور ارسال می شود و این امر لزوم توجه ویژه به بحث مناسب سازی در کنار مباحثی چون زیباسازی فضایی شهری را می رساند.

           وی در پایان با ابراز امیدواری از خروجی این جلسات و بهبود محیط تردد معلولین یادآور شد: عکس ها، اسلایدها، ویدئوها و فیلم های بسیاری توسط کارشناسان بهزیستی در استان تهیه و جلسات زیادی برگزار شده است و در حال حاضر برای ما مشخص است که هر شهرستان چه مشکلی در موضوع مناسب سازی دارد.

مناسب1مناسب2

:: فراخوان مشارکت

داوطلب افتخاری پزشکی

:: فراخوان طراحی نشان

دریافت فایل

:: کتابخانه الکترونیکی

از کلیه علاقمندان به عضویت در بهزیستی دعوت به عمل می آورد از کلیه علاقمندان به عضویت در