مدیر کل بهزیستی خوزستان: کمک دو میلیارد و 500 میلیون ریالی خیرین در جشن گلریزان اهواز

مدیرکل بهزیستی خوزستان در مراسم جشن گلریزان شهرستان اهواز به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) ضمن تشکر از خیرین گفت: در این جشن خیرین عزیز مبلغ دو میلیارد و500 میلیون ریال به صورت نقدی و غیرنقدی کمک کردند.

0201

غلامرضا صدیق راد تصریح کرد: از این مبلغ 850میلیون ریال آن به صورت نقدی و مبلغ یک میلیارد و650 میلیون ریال غیرنقدی که شامل10جهیزیه هرکدام به ارزش40میلیون ریال،هزینه تحصیلی 300 کودک ،پرداخت ماهیانه 2میلیون ریال به 5خانوار به مدت یکسال،4دستگاه کولر به ارزش90میلیون ریال،برای 110 کودک واریز سالیانه مبلغ 5میلیون ریال به ازای هرکودک که جمعا 550میلیون ریال،و واریز ماهیانه 1میلیون ریال به حساب30کودک و مبالغ مختلف دیگر می شد.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در سه سطح پیشگیری اولیه، ثانویه و ثالثه خدمات متعددی به جامعه ارائه می کند گفت: بخش عمده ای از خدمات ارائه شده توسط بهزیستی دیده نمی شوند که غربالگری شنوایی، غربالگری بینایی، مشاوره ژنتیک، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و انواع معلولیت ها و ارائه مشاوره روانشناسی از جمله این خدمات است.

           

          صدیق راد با اعلام اینکه در سال گذشته 200 کاشت حلزون در سطح استان انجام و منجر به بازگشت شنوایی کودکان شده است اظهار داشت: در بحث غربالگری شنوایی، تمامی کودکان متولد شده در زایشگاه مورد سنجش قرار گرفته و در صورت نیاز برای کاشت حلزون اقدام می شود.

          وی عنوان کرد: نزدیک به 85 هزار معلول و 33 هزار زن سرپست خانوار در سطح استان از خدمات بهزیستی بهزه مند هستند.

          صدیق راد ادامه داد: در حال حاضر حدود1000 مهدکودک فعال تحت نظارت ما در استان به کودکان زیر سن دبستان خدمات ارائه می دهند و این در حالی است که در خوشبینانه ترین حالت تنها 7 درصد از کودکان به مهدهای کودک فرستاده می شوند تا از آموزش های لازم برخوردار شوند.

           

وی با اشاره به اینکه 142 مرکز توانبخشی در سطح استان فعال هستند افزود: چیزی قریب به 2000 معلول ایزوله در مراکز توانبخشی نگهداری شده یا آموزش می بیند و تعداد زیادی سالمند یا بیمار روانی مزمن نیز در بخش خصوصی نگهداری می شوند.

          مدیر کل بهزیستی خوزستان با اشاره به واگذری تمام فعالیت های بهزیستی به بخش خصوصی تصریح کرد: کار ما نظارت بر عملکرد مراکز تحت نظارت بهزیستی است و در حال حاضر تعداد زیادی NGO، 194 تیم اجتماع محور فعال در زمینه اعتیاد، ده ها پایگاه سلامت روان محلی و پایگاه خدمات اجتماعی در محلات محروم به آحاد مردم خدمت رسانی می کنند.

          غلامرضا صدیق راد یادآور شد: با داشتن دو تا سه هزار دانشجو در تمام مقاطع تحصیلی که شهریه کامل دریافت می کنند و تعداد زیادی دانش آموز و با توجه به مشکلات بخش مسکن به ویژه مسکن خانواده های دارای 2 معلول به بالا، دست یاری به سوی خیرین دراز می کنیم تا به یاری خدا و کمک همشهریان نیکوکار جامعه دچار مشکلات کمتری شوند.

:: فراخوان مشارکت

داوطلب افتخاری پزشکی

:: فراخوان طراحی نشان

دریافت فایل

:: کتابخانه الکترونیکی

از کلیه علاقمندان به عضویت در بهزیستی دعوت به عمل می آورد از کلیه علاقمندان به عضویت در