چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹
Wednesday, 02 December 2020
  Previous Next

  معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان خوزستان: 54 واحد مسکونی به مناسبت دهه فجر به مددجویان واگذار شد

  معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان خوزستان از واگذاری 54 واحد مسکونی به مناسبت دهه فجر به مددجویان بهزیستی خبر داد و گفت:همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر صبح امروز نوزدهم بهمن ماه، آیین واگذاری هزار و673 واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی کشور توسط معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به طور همزمان از طریق ویدیوکنفرانس در سراسر کشور برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان معاون مشارکت های مردمی و اشتغال در این باره گفت: همزمان با سایر استان ها، در خوزستان 54 واحد مسکونی به 15 خانوار بالای دو معلول و 39 خانوار تک معلول و مددجو در شهرستانهای شادگان، دشت آزادگان، رامهرمز، لالی، باغملک، باوی و هفتکل واگذار شد.

  مهران کریمیان اظهار کرد: از این تعداد 46 واحد روستایی و 8 واحد شهری است که در قالب تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و خیرین مسکن ساز ساخته شده است.

  وی با اشاره به اینکه هزینه ساخت این واحدها 40 میلیارد ریال است افزود: 5 میلیارد ریال از این مبلغ از محل کمک های بلاعوض بهزیستی، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان و مابقی اعتبار از طریق تسهیلات قرض الحسنه بانکی بنیاد مسکن و مشارکت خانواده ها و خیرین تأمین شده است.

  کریمیان عنوان کرد: این واحدها با نظارت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مشارکت بسیج سازندگی و گروه های جهادی در شهرستان های سیل زده ساخته شده است.

            وی ادامه داد: از ابتدای برنامه ششم توسعه تا کنون بیش از 1000 واحد مسکونی در استان خوزستان جهت خانوارهای تحت پوشش ساخته شده است.

            معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی خوزستان با بیان اینکه اولویت بهزیستی تامین مسکن برای خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول، زنان سرپرست خانوار و معلولان سرپرست خانوار است گفت: این سازمان به عنوان سازمان تسهیلگر در امر مسکن، در سال های اخیر اقدامات فراوانی را از طریق ادارات متولی مسکن به عمل آورده و تفاهم نامه های مختلفی را در این باره منعقد کرده است و در برنامه های مهم بعدی، ساخت واحدهای مسکونی با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا و محرومیت زدایی سپاه استان را در دستور کار داریم تا انشاا... با همیاری آنان اقدامات موثری در راستای تأمین سرپناه برای مددجویان به عمل آوریم.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز0
  دیروز274
  این هفته985
  این ماه274
  کل106203

  1399-09-12