سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹
Tuesday, 01 December 2020
  Previous Next

  مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولان: حق معیشتی برای 191هزار خانواده دارای معلولیت در سال جاری برقرار شد

  مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولان در نشست هم اندیشی با تشکل ها و انجمن های معلولان استان خوزستان باحضور رئیس شبکه ملی معلولان جسمی- حرکتی کشور، رئیس انجمن نابینایان ایران و کارشناس حقوقی انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران ومدیر کل و معاونین بهزیستی استان خوزستان در سرسرای مجتمع فتح المبین بهزیستی اهواز با اشاره به برقراری حق معیشتی برای 191هزار خانواده دارای معلولیت در سال جاری بیان کرد: خوزستان با 14هزار و 700 نفر دومین استان کشور از لحاظ بیشترین جمعیتی است که از منابع صرفه جویی مصرف بنزین برخوردار شده اند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان علی همت محمودنژاد افزود: رویکرد مثبت سازمان بهزیستی به موضوع IT  موجب رصد آسان و سریع اطلاعات افراد دارای معلولیت نظیر نوع معلولیت، وضعیت اشتغال، مسکن، بیمه، تحصیل و دیگر امور این عزیزان شده است به طوری که به مدد فناوری IT امسال 2 هزار و هفتصد معلولی که دیگر به دلیل فوت یا ترخیص در مراکز بهزیستی نگهدای نمی شوند را شناسایی کردیم و فرصتی برای افراد پشت نوبت فراهم آمد.

  مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولان بیان داشت: باعث خرسندی است که در استان خوزستان انجمن تخصصی مطالعات علمی شنوایی تشکیل شده و به لطف خدا امروز عمل کاشت حلزون که در گذشته  منحصرا در تهران انجام می شد به همت بهزیستی در این استان به خوبی انجام می شود.

  وی عنوان کرد: افزایش دو و نیم برابری حق پرستاری افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی پس از سه سال از 200 هزارتومان به 554 هزار تومان از دستاوردهای بهزیستی در سال جاری است.

  محمود نژاد  با تأکید بر پیامدهای تورم در کشور و افزایش دغدغه افراد دارای معلولیت ادامه داد: یکی از پیامدهای تحریم و افزایش تورم برای سازمان بهزیستی آن بود که علی رغم افزایش میزان سهم پرداختی به افراد دارای معلولیت، با گران شدن وسایل کمک توانبخشی نظیر ویلچر، سمعک و سایر امور مربوط به این عزیزان عمده فعالیت های ما به چشم نمی آید.

  وی همچنین افزود: در حال حاضر به ازای هر فرد مجهول الهویه مبلغ 1 میلیون و پنجاه هزار تومان به مراکز نگهداری پرداخت می شود.

  محمودنژاد در پایان گفت: امروز مشتاق شنیدن نقطه نظرات و پیشنهادات نمایندگان تشکل ها و انجمن های معلولان استان خوزستان برای ارتقای روزافزون کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت هستیم.

  مدیرکل بهزیستی خوزستان نیز در این نشست ضمن تبریک ایام دهه فجر و فرارسیدن چهل و یکیمین سالگرد پیروزی  انقلاب اسلامی گفت: شرط رستگاری ما در این دنیای فانی، پیشی گرفتن از یکدیگر در امور خیریه و خدمت به سایر انسان ها است.

  غلامرضا صدیق راد با اشاره به خدمات  سازمان بهزیستی  اظهار امیدواری کرد که این نشست بتواند گامی موثر در انعکاس نقطه نظرات و پیشنهادات نمایندگان افراد دارای معلولیت در سطح بهزیستی کشور باشد.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز274
  دیروز273
  این هفته985
  این ماه274
  کل106203

  1399-09-11