شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
Saturday, 24 July 2021

  طرح تامین یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای استان خوزستان افتتاح شد

  تادذ

  ظهر امروز پانزدهم مهرماه، در سومین روز از هفته ملی کودک، همزمان با سراسر کشور، طرح تأمین یک وعده غذای گرم در روستامهدها و مهدهای کودک حاشیه استان خوزستان با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان، معاون مرکز بهداشت غرب اهواز و رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهواز در مهدکودک قندعسل واقع در روستای جستانیه بزرگ افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی بهزیستی خوزستان معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان در آیین افتتاح طرح تأمین یک وعده غذای گرم با اشاره به اجرای این طرح برای سیزدهمین سال متوالی در سطح کشور و استان خوزستان گفت: امسال15هزار و 750 کودک در  423 روستامهد و 127 مهد حاشیه ای استان، تحت پوشش طرح مذکور قرار گرفته اند.

  محمدرضا عباسی هدف کلی از اجرای طرح تأمین یک وعده غذای گرم را بهبود تغذیه کودکان 3 تا 6 سال خانواده های نیازمند در مناطق محروم روستایی برشمرد و افزود: تأمین بخشی از نیاز های تغذیه ای کودکان از طریق یک و عده غذای گرم در روستا مهدها،  افزایش آگاهی کودکان در زمینه آشنایی با گروههای غذایی و  میان وعده های غذایی مناسب، بررسی وضعیت رشد کودکان 3 تا 6 سال روستا مهد ها بر اساس شاخص وزن برای سن، ارتقاء آگاهی خانواده ها در زمینه تغذیه و رشد کودک، ارتقاء آگاهی مدیران و مربیان روستا مهدها در زمینه رشد وتغذیه کودک، اصلاح عادات و ایجاد رفتار تغذیه ای صحیح در کودکان و ترغیب خانواده ها به استفاده از خدمات روستا مهدها از اهداف اختصاصی این طرح است.

  وی ادامه داد: با توجه به تصمیم گیری کمیته فقر غذایی استان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز مسئولیت تدوین برنامه غذایی، نظارت بر نحوه اجرای طرح و آموزش مدیران و مربیان درباره چگونگی انجام طرح تأمین یک وعده غذای گرم را برعهده دارد.

  معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان همچنین بیان داشت: تأمین اعتبار لازم برای اجرای طرح به عهده بهزیستی بوده است و سرانه در نظر گرفته شده برای هرکودک، روزانه مبلغ 3 هزار و 740 تومان است که به مدت 90 روز کاری تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت.

  عباسی در پایان عنوان کرد: بهزیستی خوزستان در طول سال، همواره با دقت نظر نسبت به آموزش مدیران و مربیان اقدام می کند و بر حسن اجرای کلیه طرح ها در مهدهای سراسر استان نظارت کامل دارد.

  تاذل

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز248
  دیروز70
  این هفته1543
  این ماه4314
  کل157140

  1400-05-02