پنجشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
Thursday, 04 March 2021

  زوج دوچرخه سوار برای حمایت از کودکان کارمسیر کردستان به خوزستان را رکاب زدند

  زوج دوچرخه سوار برای حمایت از کودکان کارمسیر کردستان به خوزستان را رکاب زدند

  آروین ودنیا کریمی زوج دوچرخه سوارکردستانی در حمایت از کنترل و کاهش پدیده کودکان کار خیابانی پس از عبور از استان های کردستان و کرمانشاه با رکاب زنی به استان خوزستان رسیدند.

  به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان:صبح امروز این دو زوج پس از طی کردن مسیر شوش و شوشتردر میان استقبال جمعی از مسئولین بهزیستی در مجتمع فتح المبین و شیر خوارگاه بهزیستی اهواز حضور یافته و مورد استقبال قرار گرفتند.

  آروین کریمی گفت:هدف ما سفر به سرتا سر ایران و جهان و آگاه سازی مردم مناطق مختلف نسبت به مفاهیمی همچون کودک کار و صلح و دوستی است.

  وی گفت :با این هدف و طبق برنامه مسیر خود را از کردستان شروع و پس از عبور از استانهای کرمانشاه،خوزستان و بوشهردر استان هرمزگان خاتمه پیدا می کند.

  دنیا کریمی نیز گفت:من و همسرم عاشق سفر و دوچرخه سواری هستیم و دوست داریم ضمن آشنایی با فرهنگها،آداب و رسوم و مردمان مختلف به عشق کودکان فراموش شده و به امید ایجاد دنیایی امن و برابر برای این کودکان رکاب بزنیم.

  وی افزود:در این سفرها ضمن آشنایی با مردم مناطق مختلف و گسترش صلح و دوستی و حمایت از کودکان به ویژه کودکان کار با دوچرخه سواری آلودگی نیز تولید نمی کنیم.

  معاون اموراجتماعی بهزیستی خوزستان ضمن تقدیر از این زوج جوان   و حرکت زیبا و خداپسندانه آنها گفت:این حرکت با حمایت و همکاری بهزیستی انجام می گیرد.

  محمد رضا عباسی با بیان اینکه یک مرکز شبانه روزی و یک مرکز حمایتی، آموزشی کودکان کار و خیابانی به صورت روزانه و تحت نظارت بهزیستی در اهواز فعالیت می کنند گفت:در مرکز روزانه با هدف آموزش و ساماندهی این کودکان به   154 کودک و خانواده های آنها آموزشهای فنی و حرفه ای و آموزشهای مهارتهای زندگی ارائه می شود.

  وی تصریح کرد:در سال 95 به هزار کودک بازمانده از تحصیل کمک هزینه تحصیلی پرداخت نموده ایم واز طریق سامانه الکترونیکی کودکان بازمانده از تحصیل که توسط وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی تهیه شده با 8هزار و800 کودک تماس گرفته ایم.

  عباسی بیان کرد: کودکان خیابانی فاقد سرپناه مناسب و امن در مرکز شبانه روزی بهزیستی بین20 تا 40روز نگهداری می شوند و پس از آن در صورت امکان یا به جامعه یا خانواده بر می گردند و در غیر اینصورت به مراکز شبه خانواده بهزیستی ارجاع می شوند.

  وی افزود: 12 مرکز شبه خانواده در استان تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کنند که در حال حاضر183 کودک در این مراکز نگهداری می شوند.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز32
  دیروز175
  این هفته907
  این ماه538
  کل124046

  1399-12-14