پنجشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
Thursday, 04 March 2021

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان خبر داد:اجرای طرح پیشگیری از معلولیتهای ناشی از انفجار مین و مهمات عمل نکرده

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان خبر داد:

  اجرای طرح پیشگیری از معلولیتهای ناشی از انفجار مین و مهمات عمل نکرده

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان خوزستان صبح امروز در نشست مشترک کارشناسان حوزه پیشگیری بهزیستی و کارشناسان اداره سلامت آموزش و پرورش از اجرای طرح پیشگیری از معلولیتهای ناشی از انفجار مین و مهمات عمل نکرده با همکاری آموزش و پرورش خبر داد و گفت: طرح پیشگیری از معلولیت های ناشی از انفجار مین و مهمات عمل نکرده از اول آذرماه تا پایان اسفند ماه سال جاری در مدارس 6شهرستان مرزی همزمان با سایر استان های مرز نشین اجرا می شود.     

  علی حسن زاده تصریح کرد: با توجه به تفاهم نامه اداره کل بهزیستی استان با اداره کل آموزش و پرورش، به منظور بررسی دیدگاه های کارشناسان حوزه پیشگیری بهزیستی و کارشناسان اداره سلامت آموزش و پرورش و هم سو کردن فعالیت های دو سازمان ، هم زمان با آغاز طرح و برگزاری کارگاه های توجیهی برای کارشناسان توسط بهزیستی این نشست برگزار شد.

            وی افزود: پیش بینی می شود در 6 شهرستان مرز نشین آبادان، خرمشهر، هویزه، دشت آزادگان، شوش و شادگان، در تمامی مقاطع تحصیلی شهر و روستا، 203 هزار دانش آموز، آموزش های لازم در زمینه خطرات ناشی از انفجار مین را ببینند.

            حسن زاده ضمن اشاره به پیامدهای موضوع معلولیت برای فرد معلول، خانواده و اجتماع گفت: از جمله اهداف این طرح کاهش معلولیت ها، جلوگیری از بی سرپرست شدن خانواده ها، آشنایی دانش آموزان با خطرات انفجار مین و معلولیت های ناشی از آن و ارتقای سطح سلامت جامعه است.

  وی هم چنین بیان داشت: سال گذشته نیز این طرح در شهرستان های مرزنشین برگزار شد و خوشبختانه در چند سال اخیر با کاهش شدید معلولیت های ناشی از انفجار مین مواجه بود ه ایم.

  معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی گفت: آموزش به دامداران و کشاورزان در 6 شهرستان مرزنشین، برگزاری کارگاه توجیهی برای دهیاران و بخشداران در شهرستان های مرزی، تهیه کتاب، کتابچه، بروشور، پوستر، سی دی و همچنین انعقاد تفاهم نامه با نهضت سواد آموزی برای آموزش زنان خانه دار و برپایی موکب در مرزهای چزابه و شلمچه به منظور آموزش زائران در روزهای راهپیمایی اربعین حسینی از برنامه های اجرا شده تاکنون می باشد.

  وی افزود: در بهمن ماه نیز برگزاری مسابقات ورزشی در آبادان، برپایی نمایشگاه در شوش و آموزش به کاروان های راهیان نور اجرا خواهد شد.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز26
  دیروز175
  این هفته901
  این ماه532
  کل124040

  1399-12-14