جمعه, ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
Friday, 03 April 2020

  700دانشجو در مرکز علمی ،کاربردی بهزیستی و تامین مشغول تحصیل هستند

  رئیس مرکز علمی ،کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی:

  700دانشجو در مرکز علمی ،کاربردی بهزیستی و تامین مشغول تحصیل هستند

  رئیس مرکز علمی،کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی در جشن سالروز تاسیس این مرکز گفت:در این مرکز 700دانشجو در رشته های ژنتیک،تعاون،مددکاری و تربیت مربی مشغول تحصیل هستند.

  رجبعلی عادی زاده افزود: در نظر داریم در آینده در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های کاربردی سازمانهای ذیربط از قبیل شنوایی سنجی،بینایی سنجی ،مددکاری ،روانشناسی و دیگر رشته های مرتبط پذیرش دانشجو داشته باشیم.

  وی بیان کرد:برنامه های این مرکز در سال94 شامل برگزاری سمینارهای تخصصی،کارگاههای علمی،کاربردی،تریبون آزاد ،انتشار هفته نامه و برگزاری اردوهای دانشجویی و سایر برنامه های فرهنگی است.

  در ادامه رئیس دانشگاه جامع علمی ،کاربردی استان گفت:با توجه به مشکلات پذیرش دانشجو از نظر کمی در دانشگاهها ،دانشگاه علمی ،کاربردی در سال71 تاسیس شد و از نظر کیفی برنامه ریزان حوزه آموزش به این نتیجه رسیدند که آموزش را باید به سمت آموزشهای مهارتی سوق داد و هدف این دانشگاه بر خلاف سایر دانشگاهها سوق دادن به سمت آموزشهای مهارتی،علمی است که فارغ التحصیلان بتوانند در آینده در زمینه کار آفرینی به کشور خدمت کنند.

  دکترعلی حسین   حسین زاده افزود:به دلیل برخی کمبودها با شکل دهی آموزشهای مهارتی مشکل داریم ،البته برخی از مراکز مثل مرکز علمی ،کاربردی ملی حفاری توانسته اند موفق باشند و از برندهای آموزشی در استان هستند.

  وی ابراز امیدواری کرد که در آینده بتوانیم در رشته های انسانی و بهزیستی نیز به این کیفیت و برند دست پیدا کنیم.

  حسین زاده ضمن بیان اینکه در حال حاضر 32 مرکز علمی ،کاربردی در استان غعالیت میکنند که نزدیک به 30هزار دانشجو در رشته های متنوع در این مراکز مشغول به تحصیل هستند عنوان نمود:بعضی از رشته های موجود مورد رقابت با دانشگاههای دیگر است و این ظرفیت موجود نیز به همت مسئولان قبلی و کسانی که در این حوزه کار کرده اند بوجود آمده و باید قدر آنها را دانست،اما ما به این اکتفا نداریم و نگاه ما به آموزش یک نگاه کیفی بوده و با توجه به ظرفیتهای استان حوزه کمی را نیز گسترش می دهیم.

  رئیس مرکز جامع علمی کاربردی استان اظهار کرد:به دنبال آن هستیم که بحث مناطق آزاد و حوزه گمرکات که از حوزه های مهم مهارتی است مخصوصا در شهرستانهای آبادان و خرمشهر و در موضوع صادرات و واردات و ترخیص کالا،انبارداری و... مراکز علمی ،کاربردی در رشته های مرتبط راه اندازی کنیم.

  وی خاطر نشان کرد: در نظر داریم مرکز علمی ،کاربردی هوانوردی با برند شرکت هواپیمایی نفت در استان راه اندازی نماییم و به قدری ظرفیت در استان وجود دارد که با شناسایی آنها و کار آموزشی در اینخصوص ، میتوان مراکزی با برندهای معتبر و مورد استقبال جوانان راه اندازی کرد.

  در پایان این جشن از اساتید ممتاز و نمونه و همچنین اساتید و دانشجویان ایثار گر تقدیر شد.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز59
  دیروز291
  این هفته2248
  این ماه645
  کل48602

  1399-01-15