دوشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۹
Monday, 30 November 2020

  بالغ بر 100نفر از توانخواهان بهزیستی از کمک هزینه کاشت حلزون شنوایی برخوردار شدند

  مدیر کل بهزیستی استان خوزستان خبر داد:

  بالغ بر 100نفر از توانخواهان بهزیستی از کمک هزینه کاشت حلزون شنوایی برخوردار شدند

  غلامرضا صدیق راد مدیر کل بهزیستی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر بیان داشت:

  درسال 93 بالغ بر 100نفر از توانخواهان بهزیستی از کمک هزينه کاشت حلزون شنوایی و تعمير قطعات برخوردار شدند و در مرکز کاشت حلزون در خوزستان ،که از سال 92 راه اندازي شده تاکنون 106نفر مورد عمل کاشت قرار گرفته اند و از خدمات بعد از عمل نيز بهره برده اند.

  صدیق راد تصریح کرد: این سازمان بعد از ارزيابي و تشخيص كم شنوايي، مداخلات تخصصي توانبخشي را در تأمين وسيله كمك شنوايي نظير سمعك و آموزشهاي لازم به خانواده و كودك ناشنوا در مراكز دولتي و غيردولتي با اعتبارات تخصيص يافته ارائه مي نمايد و تعدادي از اين كودكان دچار كم شنوايي بسيار عميق مي باشند و وسيله كمك شنوايي مانند سمعك براي آنها قابل استفاده نمي باشد و يا اثرگذاري آن بسيار ناچيز است و به همين خاطر، رشد مهارتهاي زبان و گفتار در آنها بخوبي صورت نمي گيرد.

  ایشان در ادامه افزود: كاشت حلزون شنوايي طي عمل جراحي با قرار دادن پروتز خاص در حلزون گوش بيمار صورت مي گيرد و با توانبخشي بعد از آن جهت افراد ناشنواي عميق مي تواند، موجب رشد مهارتهاي گفتار و زبان گردد و نهايتاً توانمند سازي فرد را در جامعه بدنبال داشته باشد.

  مدیر کل بهزیستی عنوان نمود: كاشت حلزون تكنولوژي پيشرفته اي است كه شنوايي را براي کودکاني كه با استفاده از سمعک نيز قادر به شنيدن نمي باشند ايجاد مي نمايد .

  وی در پایان ضمن بیان اینکه بهترین سن برای کاشت حلزون زیر سه سالگی می باشد افزود: در صورتي که مراحل توانبخشي قبل و بعد از عمل بخوبي طي شود، موجب رشد مهارتهاي گفتار و زبان ، آموزش مفاهيم و درك مطلب مي گردد و فرد معلول مي تواند همچون افراد با شنوايي طبيعي در فعاليتهاي اجتمايي حضور يابد.

                         

   

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز217
  دیروز241
  این هفته655
  این ماه6945
  کل105873

  1399-09-10