پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
Thursday, 15 April 2021

  خدمات رسانی به افراد بی سرپناه در معرض آسیب و سرمازدگی

  مدیر کل بهزیستی خوزستان از خدمات رسانی تیمهای سیار مراکز کاهش آسیب ،اورژانس اجتماعی و موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی به افراد بی سرپناه در معرض آسیب و سرمازدگی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان ؛غلامرضا صدیق راد  بیان کرد: در پی کاهش دما و برودت هوا در روز های اخیر و ابلاغ معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور مبنی بر انجام اقدامات لازم   برای پیشگیری از سرمازدگی افراد بی سرپناه ،بلا فاصله  جلسه شورای معاونین بهزیستی خوزستان تشکیل و هماهنگی های لازم به منظور انجام اقدامات اورژانسی و فوری و خدمات رسانی بهتر به  افراد بی خانمان و بی سرپناه در معرض سرمازدگی و آسیب صورت گرفت.

  وی عنوان کرد: ضمن اعلام آماده باش به کلیه ادارات بهزیستی استان ،جلسه ای با کلیه مراکز  کاهش اسیب  و تیمهای اورژانس اجتماعی بصورت مجازی برگزار و نکات لازم به آنها   ارائه شد .

  صدیق راد افزود: جلسه ای هم با ارودگاه متکدیان شهرداری ونیروی انتظامی برگزار و هماهنگی لازم به عمل آمد و به مو بایل ون ها  و خودروهای اورژانس اجتماعی  جهت جمع آوری افراد بی سرپناه و انتقال به مراکز ،توصیه های لازم ارائه  شد.

  مدیر کل بهزیستی خوزستان گفت: در راستای خدمات کاهش آسیب ،۶ مرکز سر پناه شبانه(شلتر)ویژه معتادین متجاهر در شهرستانهای اهواز(۲مرکز)،ابادان،مسجدسلیمان،اندیمشک(۲مرکز) فعالیت می کنند.

  صدیق راد  تصریح کرد:خدمات این مراکز شامل خدمات کاهش آسیب،توزیع سرنگ و سوزن،ارا ئه بسته های بهداشتی،یک وعده غذای گرم و استحمام و سایر خدماتی که در راستای پیشگیری از اچ آی وی(ایدز)،انجام تست رپید ،غربالگری وآموزشهای مربوط به بیماری اچ آی وی و غیره، بوده که معمولا این مراکز از ۸ شب تا ۸ صبح فعال هستند و افرادی که ازاین  امکانات استفاده میکنند در طی روز می توانند از خدمات سرپایی  مراکز استفاده کنند.

  وی افزود: معمولا این مراکز ویژه معتادین متجاهرخیابانی و کارتن خوابی است  که سر پناه مناسبی ندارند  و ظرفیت هر مرکز۳۰ نفربوده که با توجه به برودت هوا و کاهش دما، پذیرش بیش از ظرفیت با رعایت کامل پروتکل ها ی بهداشتی  ابلاغی ستاد مبارزه با کرونا انجام می شود.

  85589

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز30
  دیروز211
  این هفته1178
  این ماه3185
  کل133599

  1400-01-26