سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹
Tuesday, 19 January 2021

  موشن گرافیک | خط ملی اعتیاد

  خط ملی اعتیاد به شماره 09628 ، مشاوره در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد ارائه می کند. روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان

  در رسانه | افزایش مشوق‌ها برای به کارگیری مددجویان بهزیستی

  اهواز - ایرنا - معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی خوزستان گفت: مشوقهای بهزیستی برای کارفرمایانی که مددجویان این سازمان را به کار گیرند هم به لحاظ تعداد نیرو و هم از نظر سقف تسهیلات اعطایی، افزایش یافته است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان مهران کریمیان سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در راستای حمایت ازاشتغال معلولان و مددجویان بهزیستی به کارفرمایانی که دراین زمینه  اقدام کرده و معلول یا مددجوی زیر پوشش بهزیستی را طبق قانون کار، به کار گیرند، سازمان بهزیستی به ازای اشتغال به کار هر فرد، مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه با سود کارمزد چهار درصد به کارفرما پرداخت می کند.

  وی با اشاره به این که فرد مددجو برای اشتغال باید دارای پرونده درسازمان بهزیستی باشد بیان کرد: میزان تسهیلات اشتغال برای هر فرد قبلا ۲۰۰ میلیون ریال بوده و در سال ۹۹ به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده است و محدودیت دربکارگیری تعداد افراد مددجو برای اشتغال برداشته شده و کارفرمایان به تعداد نیرویی که استخدام کنند از مشوق ها بهره مند می شوند و محدودیتی برای پرداخت بیمه و تسهیلات وجود ندارد.

  کریمیان با اشاره به استقبال کارفرمایان ازاین طرح گفت: با توجه به نیاز مددجویان و درجهت توانمندسازی آن ها انتظار داریم کارفرمایان با مشارکت خود از این مشوق ها استفاده کنند و با اشتغال زایی برای مددجویان در این کارخیر و خداپسندانه سهیم باشند.

  وی ادامه داد:تلاش های زیادی از طرف سازمان در زمینه اشتغال مددجویان انجام شده که در طی سال ۹۸ و۹۹ زمینه اشتغال بیش از یک هزار و۲۰۰نفر از آنان به صورت خوداشتغالی و کارفرمایی فراهم شده است .

  بر اساس این گزارش ۸۶ هزارو ۸۰۲ معلول در استان خوزستان دارای پرونده و زیر نظر بهزیستی هستند که از این تعداد معلول شناسایی شده معلولین جسمی حرکتی (۳۱هزار و ۱۰۷ نفر) بیشترین آمار را دارند و بعد از این گروه ، معلولین ذهنی( ۲۲هزار و۵۵۴ نفر) ، معلولین شنوایی( ۹ هزار و  ۸۴۲ نفر) و معلولین بینایی( ۹هزار و ۳۴۷ نفر) و تعداد ۱۰ هزار و ۳۵۶ بیمار اعصاب و روان قرار دارند که از خدمات سازمان بهره مند هستند.

  شکایت بهزیستی از فرد توهین کننده به دستفروش دارای معلولیت دزفولی‌، و دلجویی از فرد معلول.

  شکایت بهزیستی از فرد توهین کننده به دستفروش دارای معلولیت و حضور و دلجویی رئیس بهزیستی شهرستان دزفول در منزل وی که مورد بی مهری مامور شهرداری دزفول قرار گرفته بود.

  به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان، فریدون عبدی، ریٔیس اداره بهزیستی دزفول در این خصوص گفت: با توجه به ماده ۲۳ قانون جامع حمایت از معلولین، روز شنبه از فردی که رفتار زشتی با دستفروش معلول در دزفول داشته، پیگیریِ قضایی می کند.

  وی افزود: بر اساس این قانون به طور قاطع از فرد معلول حمایت می‌شود و حتی اگر این فرد بدون سیر مراحل اداری، اقدام به دست فروشی کرده اما باز هم این قانون اجازه چنین برخوردی با وی نمی‌دهد.

  عبدی اضافه کرد: در شهرستان، هزاران نفر در حال دستفروشی هستند اما آیا مشکل فقط این فردِ معلول است؟

  رئیس اداره بهزیستی، ضمن تکذیب غیر بومی بودن این فردِ معلول گفت: این فرد، بیش از ۲۰ سال است که تحت پوشش بهزیستی دزفول بوده است. 

  وی در خاتمه گفت: آدرس و محل زندگی این فرد شناسایی شده و طی حضور مسئولان بهزیستی شهرستان دزفول در محل زندگی وی ضمن دلجویی از او، مقدمات فراهم کردن مکانی جهت فعالیت شغلی وی انجام شد. همچنین مبلغ ۵ میلیون تومان جهت افزایش سرمایه و خرید اجناس بیشتر از سوی بهزیستی به این فرد پرداخت می‌شود.

  شایان ذکر است، روز گذشته، چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹ انتشار فیلمی در فضای مجازی،  از برخورد پیمانکار اجراییات شهرداری دزفول با فرد دستفروش معلول، واکنش هایی را به دنبال داشت.

  فیلم|گزارش خبری توزیع3500 کوله پشتی و نوشت افزار

  گزارش واحد خبر صدا و سیما از توزیع 3500 کوله پشتی به همراه نوشت افزار ،بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی خوزستان که در قالب پویش پازل همدلی توسط کمکهای مردمی تامین و تهیه شده بود.

   

  ۳۵۰۰ کیف به همراه نوشت افزار بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی خوزستان توزیع شد

  مدیر کل بهزیستی استان خوزستان از توزیع ۳۵۰۰ کیف به همراه نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند تحت پوشش بهزیستی خبرداد.

  به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان ،غلامرضا صدیق راد عنوان کرد : به منظور کمک به تامین بخشی از نیازهای آموزشی  دانش آموزان تحت پوشش ،پویش پازل همدلی با شعار" قطعه قطعه جمع گردد همدلی معنا شود"از مهرماه امسال کلید خورد و خوشبختانه  در کشور و علی الخصوص استان خوزستان خیرین ،اصناف،مراکز غیردولتی ،موسسات خیریه  و سایر مردم عزیز و نوع دوست استقبال خوبی از این طرح کردند.

  وی افزود : با استقبال خوب مردم کمک های خوبی در این پویش جمع آوری و سهمیه پازل  استان تکمیل شد.

  صدیق راد  گفت:این بسته ها  شامل کیف و نوشت افزار از جمله پرگار،انواع دفتر،مداد و مداد رنگی، جامدادی ،خودکار و...... می شد که به تناسب مقاطع تحصیلی و جنسیت دانش آموزان دسته بندی  و توزیع شد.

  مدیر کل بهزیستی خوزستان در پایان  از همه خیرین و مردم نوع دوست استان  که همیشه یار و همراه بهزیستی بوده اند تشکر و قدر دانی کرد.

  0108IMG 4393IMG 4416IMG 4432

  صفحه1 از111

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز34
  دیروز131
  این هفته494
  این ماه3034
  کل115384

  1399-10-30