پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
Thursday, 15 April 2021

  حلول ماه عبادت و بندگی مبارک باد

  فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت رمضان ،ماه رحمت و غفران الهی مبارک باد.

  روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  دررسانه| توزیع بیش از ۳ هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی خوزستان

  معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خوزستان از توزیع ۳ هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی استان در سال ۹۹ خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان ،مهران کریمیان معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  گفت: در سال ۹۹، ۳ هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر میان دانش آموزان تحت پوشش این اداره توزیع شد.

  او با بیان اینکه بسته‌های لوازم التحریر شامل کیف، انواع دفتر، جامدادی، خودکار، مدادرنگی، خط کش، پرگار، تراش، پاک کن وسایر ملزومات مورد نیاز دانش آموزان بودند، افزود: همچنین در سال، ۹۹،  ۲۷۰ دستگاه تبلت با کمک موسسه‌های خیریه، خیران و نیکوکاران میان دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

  کریمیان تصریح کرد: خیران، موسسه‌های خیریه و مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۲۷۲۳۲۹۴ واریز کنند و همچنین شماره‌های  ۰۹۳۸۰۶۱۳۸۷۹ و ۰۹۱۶۳۰۰۱۳۶۶ آماده پاسخگویی و راهنمایی خیران است.

  معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خوزستان در پایان ضمن تشکر از خیران و شرکای بهزیستی بیان داشت: با توجه به اینکه بهزیستی نهادی دولتی ومورد اعتماد مردم است از مردم و نیکوکاران درخواست می‌کنیم که امسال نیز ما را در ارائه خدمات بهتر به مددجویان تحت پوشش یاری کنند.

  اینفوگرافیک|اقدامات شاخص بهزیستی خوزستان در سال ۹۹

  اقدامات شاخص بهزیستی خوزستان در سال ۱۳۹۹ در این اینفو به تصویر کشیده شده است.

  دررسانه|بهزیستی سایه به سایه با مددجویان در روزهای کرونایی

  مدیرکل بهزیستی خوزستان خدمات ارائه شده به مددجویان در سال ۹۹ در ایام شیوع بیماری کرونا ویروس را تشریح کرد.

  به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، غلامرضا صدیق راد مدیرکل بهزیستی خوزستان در تشریح اقدامات شاخص این اداره کل در سال ۹۹ گفت: واکسیناسیون و ایمن سازی سالمندان و پرسنل مراکز نگهداری شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی استان در برابر ویروس کووید ۱۹ از ابتدای فروردین ماه آغاز شد.

  وی افزود: به محض شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، سازمان بهزیستی با اجرای قرنطینه به موقع و اقدامات حمایتی و آموزشی جهت مقابله با گسترش این بیماری در مراکز نگهداری سالمندان، افراد دارای معلولیت، فرزندان بهزیستی، افراد دارای اعتیاد و آسیب دیدگان اجتماعی، واکسیناسیون آنفولانزا در همه مراکز نگهداری شبانه روزی، توزیع اقلام بهداشتی در مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد و تشویق خانواده‌ها به نگهداری معلول در خانواده با پرداخت کمک هزینه حق پرستاری و مددکاری افراد دارای معلولیت، اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کرد.

  صدیق راد با تاکید بر لزوم تسریع و تسهیل دسترسی آحاد جامعه به خدمات سازمان به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا بیان داشت: الکترونیکی شدن فرآیند فرزندخواندگی متقاضیان داخل و خارج کشور، الکترونیکی شدن فرآیند صدور مجوز خیریه ها، مراکز و موسسات غیردولتی در سال گذشته و راه اندازی سامانه نظارت مردمی بر عملکرد سازمان بهزیستی به شماره تلفن ۱۴۸۲ (سامانه دیده بان) از جمله اقدامات بهزیستی در این راه بوده است.

  این مقام مسئول همچنین به راه اندازی بیش از ۱۷۹ مرکز خدمات بهزیستی (+زندگی) در سطح استان طی پارسال اشاره کرد و ادامه داد: هدف از راه اندازی مراکز مثبت زندگی ارائه خدمات ۲۲ گانه سازمان در سطح اولیه اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری است.

  مدیرکل بهزیستی خوستان با اشاره به ساماندهی ۱۴۵ کودک کار و خیابان در سال ۹۹ تصریح کرد: توانمندسازی ۲۱۲ خانواده کودکان کار در خیابان با تغییر رویکرد از طرح‌های ضربتی به مدل‌های حمایتی و اجتماع محور، توزیع ۷۷۲ دستگاه تبلت بین فرزندان و دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی خوزستان با رعایت کرامت انسانی و تدوین ۲ دستورالعمل پیشگیری از کرونا ویروس با محوریت کودکان کار و خیابان و ساکنین مناطق حاشیه نشین از دیگر خدمات ارائه شده به جامعه هدف بهزیستی بوده است.

  صدیق راد با تأکید بر ارائه خدمات به موقع و مؤثر اورژانس اجتماعی به بیش از ۷۹ هزار نفر از جامعه هدف و ارائه خدمات آگاهسازی و اطلاع رسانی جهت برخورداری از خدمات اورژانس اجتماعی به همراه ارائه خدمات در محل برای ۶۴ هزار نفر در سال گذشته تصریح کرد: با توجه به حجم و تعداد تماس گیرندگان با خط تلفن ۱۲۳ (با موضوعات مرتبط و غیر مرتبط با جامعه هدف) به بیش از ۲۱ هزار نفر از تماس گیرندگان خط ۱۲۳ با موضوع مرتبط با جامعه هدف اورژانس اجتماعی، خدمات تخصصی ارائه شده است که در این میان۳هرار و ۳۰۰ نفر که نیازمند مداخلات فوری و حضور تیم خدمات سیار اورژانس اجتماعی در محل بودند از خدمات برخوردار شدند.

  وی با یادآوری راه اندازی اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان اروند شهرستان آبادان در سال ۹۹ گفت: ساماندهی معتادان متجاهر، شناسایی و ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی به بیش از ۴ هزار نفر از ساکنین مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی از اقدامات مهم بهزیستی خوزستان در دوران شیوع کرونا طی پارسال بود.

  صدیق راد بیان کرد: در کنار پرداخت شهریه دانشجویی به کلیه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی استان، ارائه خدمات تخصصی مراقبتی به ۲۳۱ فرزند در شیرخوارگاه و مراکز نگهداری از فرزندان بهزیستی (خانه ها) و ارائه خدمات تخصصی مراقبت در خانواده به ۴۳۲ فرزند (امدادبگیر) از جمله دیگر اقدامات بهزیستی برای فرزندان تحت پوشش بهزیستی خوزستان بوده است.

  وی با اشاره به کمک به احداث و یا خرید ۵۲۶ واحد مسکونی برای افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش اظهار داشت: جذب منابع بانکی بالغ بر ۷۳ میلیارد تومان از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ برای اشتغال هزار و ۵۱۵ نفر با اولویت افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار، اجرای طرح پازل همدلی (بزرگترین پازل جهان) جهت کمک به تهیه نوشت افزار برای دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کسب رتبه برتر کشوری در فروش قطعات و جذب مشارکت‌های مردمی و خیرین از جمله اقدامات بهزیستی در حوزه مشارکت‌های مردمی بود.

  این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه طی پارسال ۲۹هزار و ۲۵ مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان از طریق سامانه ۱۴۸۰ ارائه شده است، افزود: نظارت مستمر و آنلاین بر مراکز در شرایط قرنطینه همواره از اولویت‌های کاری بهزیستی بوده است.

  اقدامات شاخص بهزیستی خوزستان در سال ۹۹ تشریح شد

   

  مدیرکل بهزیستی خوزستان در تشریح اقدامات شاخص این اداره کل در سال 99 گفت: با توجه به وظیفه ذاتی سازمان بهزیستی در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی، به لطف پروردگار و تلاش خستگی ناپذیر مجموعه همکاران،در سالی که گذشت همچون سنوات گذشته، مهم ترین فعالیت های سازمان در حوزه های اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری و مشارکت های مردمی به انجام رسید.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان،غلامرضا صدیق راد با اشاره به واکسیناسیون و ایمن سازی سالمندان و پرسنل مراکز نگهداری شبانه روزی تحت نظارت بهزستی خوزستان در برابر ویروس کووید ۱۹ از ابتدای فروردین ماه بیان داشت: به محض شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، سازمان بهزیستی با اجرای قرنطینه به موقع و اقدامات حمایتی و آموزشی جهت مقابله با گسترش بیماری کرونا در مراکز نگهداری سالمندان، افراد دارای معلولیت، فرزندان بهزیستی، افراد دارای اعتیاد و آسیب دیدگان اجتماعی، واکسیناسیون آنفولانزا در کلیه مراکز نگهداری شبانه روزی، توزیع اقلام بهداشتی در مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد و تشویق خانواده ها به نگهداری معلول در خانواده با پرداخت کمک هزینه حق پرستاری و مددکاری افراد دارای معلولیت، اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کرد.

  وی با تاکید بر لزوم تسریع و تسهیل دسترسی آحاد جامعه به خدمات سازمان به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا افزود: الکترونیکی شدن فرآیند فرزندخواندگی متقاضیان داخل و خارج کشور، الکترونیکی شدن فرآیند صدور مجوز خیریه ها، مراکز و موسسات غیردولتی در سال گذشته و راه اندازی سامانه نظارت مردمی بر عملکرد سازمان بهزیستی به شماره تلفن ۱۴۸۲ (سامانه دیده بان) از جمله اقدامات بهزیستی در این راه بوده است.

  صدیق راد همچنین از راه اندازی بیش از 179 مرکز خدمات بهزیستی (+زندگی) در سطح استان در سال گذشته خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی مراکز مثبت زندگی ارائه خدمات 22 گانه سازمان در سطح اولیه اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری است.

  مدیرکل بهزیستی خوستان با اشاره به ساماندهی145 کودک کار و خیابان در سال 99 بیان داشت: توانمندسازی 212 خانواده کودکان کار در خیابان با تغییر رویکرد از طرح های ضربتی به مدل های حمایتی و اجتماع محور، توزیع 772دستگاه تبلت بین فرزندان و دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی خوزستان با رعایت کرامت انسانی و تدوین دو دستورالعمل پیشگیری از کرونا ویروس با محوریت کودکان کار و خیابان و ساکنین مناطق حاشیه نشین از دیگر خدمات ارائه شده به جامعه هدف بهزیستی بوده است.

  صدیق راد با تأکید بر ارائه خدمات به موقع و مؤثر اورژانس اجتماعی به بیش از 79 هزار نفر از جامعه هدف و ارائه خدمات آگاهسازی و اطلاع رسانی جهت برخورداری از خدمات اورژانس اجتماعی به همراه ارائه خدمات در محل برای ۶۴ هزار نفر در سال گذشته تصریح کرد: با توجه به حجم و تعداد تماس گیرندگان با خط تلفن ۱۲۳ ( با موضوعات مرتبط و غیر مرتبط با جامعه هدف) به بیش از 21 هزار نفر از تماس گیرندگان خط ۱۲۳ با موضوع مرتبط با جامعه هدف اورژانس اجتماعی، خدمات تخصصی ارائه شده است که در این میان۳هرار و ۳۰۰ نفر که نیازمند مداخلات فوری و حضور تیم خدمات سیار اورژانس اجتماعی در محل بودند از خدمات برخوردار شدند.

  وی با یادآوری راه اندازی اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان اروند شهرستان آبادان در سال 99 گفت: ساماندهی معتادان متجاهر، شناسایی و ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی به بیش از 4 هزار نفر از ساکنین مناطق حاشیه نشین و سکونتگاههای غیررسمی از اقدامات مهم بهزیستی خوزستان در دوران شیوع کرونا در سال گذشته بود.

  مدیرکل بهزیستی خوزستان بیان داشت: در کنار پرداخت شهریه دانشجویی به کلیه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی استان، ارائه خدمات تخصصی مراقبتی به 231 فرزند در شیرخوارگاه و مراکز نگهداری از فرزندان بهزیستی (خانه ها) و ارائه خدمات تخصصی مراقبت در خانواده به 432 فرزند (امدادبگیر) از جمله دیگر اقدامات بهزیستی برای فرزندان تحت پوشش بهزیستی خوزستان بوده است.

  غلامرضا صدیق راد با اشاره به کمک به احداث و یا خرید ۵۲۶ واحد مسکونی برای افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش توضیح داد: جذب منابع بانکی بالغ بر73 میلیارد تومان از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ برای اشتغال هزار و ۵۱۵ نفر با اولویت افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار، اجرای طرح پازل همدلی (بزرگترین پازل جهان) جهت کمک به تهیه نوشت افزار برای دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کسب رتبه برتر کشوری در فروش قطعات و جذب مشارکت های مردمی و خیرین از جمله اقدامات بهزیستی در حوزه مشارکتهای مردمی بود.

  وی در پایان با بیان اینکه در سال گذشته ۲۹هزار و ۲۵ مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان از طریق سامانه ۱۴۸۰ ارائه شده است، یادآورشد: نظارت مستمر و آنلاین بر مراکز در شرایط قرنطینه همواره از اولویت های کاری بهزیستی بوده است.

  صفحه1 از122

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز30
  دیروز211
  این هفته1178
  این ماه3185
  کل133599

  1400-01-26