پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
Thursday, 15 April 2021

  ۱۲ مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی در خرمشهر آماده افتتاح هستند

  خرمشهر- رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرمشهر گفت: به مناسبت دهه فجر، ۱۲ مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی در این شهرستان آماده افتتاح و راه‌اندازی هستند.

  به گزارش روابط عومی اداره کل بهزیستی خوزستان ؛لیلا هفت‌جوش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر، از آمادگی افتتاح و راه‌اندازی ۱۲ مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی در شهرستان خرمشهر خبر داد و افزود: بر اساس بند چهار ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، توسط بخش غیردولتی، این مراکز که از سازمان بهزیستی مجوز خود را گرفته‌اند، کار آماده‌سازی آنها رو به اتمام است.

  وی از ایجاد اشتغال‌زایی نزدیک به ۶۰ نفر از شهروندان خرمشهری در این مراکز خبر داد و اظهار کرد: این شهروندان که تحصیلات عالی دارند، در راستای ارائه خدمات حمایتی و تخصصی به جامعه هدف سازمان بهزیستی و نیازمندان، در محلات و مناطق مختلف این شهرستان مشغول به کار می‌شوند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرمشهر با تأکید بر اینکه تأسیس و راه‌اندازی این مراکز باعث کمک و تسهیل در دسترسی آسان جامعه هدف بهزیستی و نیازمندان به خدمات بهزیستی می‌شود، افزود: همچنین گسترش خدمات بهزیستی، کاهش ترددهای غیرضروری مددجویان به مراکز ادارات، و تقویت رویکردهای خانواده محور و محله محور، ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و همچنین توزیع عادلانه خدمات سازمان از دیگر اهداف تأسیس این مراکز است.

  هفت‌جوش یکی دیگر از اهداف تأسیس این مراکز را بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل بخش‌های غیردولتی در جامعه و کاهش تصدی‌گری دولتی دانست و عنوان کرد: اجرای این کار، باعث دستیابی بهتر به شاخص‌های سلامت اجتماعی و حقوق شهروندی است.

  وی بیان کرد: این مراکز یک بهزیستی کوچک شده‌ای هستند که در محله‌ها و مناطق مختلف ایجاد شده‌اند که کار مردم، مراجعان، خدمات سطوح اولیه خدمات در بخش‌های امور اجتماعی، توان‌بخشی و پیشگیری مورد نیاز نزدیک به تعداد ۶ هزار خانوار از مددجویان تحت حمایت اداره بهزیستی شهرستان خرمشهر را انجام می‌دهند.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرمشهر گفت: ایجاد رویکرد جدیدی به معنی مراجعه و استفاده افراد و دریافت خدمات فقط از یک مرکز، به روز بودن اطلاعات پرونده مددجویان تحت حمایت و اعضای خانواده تحت تکفل آنها با بهره‌گیری از فن آوری اطلاعات، تنوع خدمات ارائه شده در آنها و توجه به فرهنگ‌های خاص هر منطقه و محله از دیگر ویژگی‌های این مراکز به شمار می‌رود.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز47
  دیروز211
  این هفته1195
  این ماه3202
  کل133616

  1400-01-26