پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
Thursday, 15 April 2021

  در رسانه |پرداخت یارانه ۵۰۰ هزار تومانی پیشگیری از کرونا به مراکز نگهداری معلولین دزفول

  رئیس اداره بهزیستی دزفول گفت : برای پیشگیری از ابتلا افراد معلول به کرونا ،به ازای نگهداری از هر فرد معلول ،به مراکز نگهداری معلولان مبلغ ۵۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت شد.

  به گزارش روابط عمومی بهزیستی خوزستان ،فریدون عبدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری دزآفاق دزفول اظهار کرد : ۸ موسسه نگهداری از معلولان و افراد ناتوان  در دزفول فعالیت دارند که بیش از ۶۰۰ نفر در این مراکز نگهداری میشود.
   
  وی با بیان اینکه در این ۸ مرکز ، ۷۰ سالمند و ۵۳۰ معلول نگهداری میشود، اظهار کرد : طی چهار مرحله  به ازای هر نفر مبلغ ۵۰۰ هزار تومان  جهت پیشگیری از ابتدا به کرونای افراد معلول به این مراکز پرداخت شده است.
   
  وی تعداد افراد معلول  تحت پوشش بهزیستی که تشکیل پرونده داده‌اند را ۵۶۰۰ نفر برشمرد و افزود : در حال حاضر ۳۷۰۰ نفر از معلولان در دزفول مستمری ۱۲۰ هزار تومانی تا ۲۳۰ هزار تومانی دریافت میکنند و این در حالی است که تا دوسال گذشته فقط هزار معلول این مستمری را دریافت می‌کرده‌اند.
   
  رئیس بهزیستی دزفول تصریح کرد : به معلولان قطع نخاع علاوه بر مستمری ۱۲۰ هزار تومانی متناسب با میزان معلولیت تا ۵۰۰ هزار تومان دیگر نیز مستمری پرداخت شد.
   
  عبدی با اشاره به مرکز دارالایتام دزفول نیز گفت : ۲۰ کودک یتیم در این مرکز که تحت پوشش بهزیستی است نگهداری میشود.
   
  وی در ادامه گفت : در سال جاری ۲۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش بهزیستی اهدا شده و علاوه بر این ۲۵۰ بسته آموزشی و سه هزار بسته غذایی نیز بین خانواده های تحت پوشش توزیع شده است.
   
  رئیس بهزیستی دزفول در خاتمه با اشاره به طرح‌های غربالگری نیز گفت : طرح غربالگری تنبلی چشم جهت ۳۰ هزار کودک ۳ تا ۶ سال در شهرستان دزفول در حال انجام است و سیاست بهزیستی موضوع پیشگیری است .

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز31
  دیروز211
  این هفته1179
  این ماه3186
  کل133600

  1400-01-26