پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
Thursday, 15 April 2021

  در رسانه|برقراری ۹۰۰ تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی بهزیستی خرمشهر

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرمشهر گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون، نزدیک به ۹۰۰ تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی (۱۲۳) این شهرستان برقرار و ثبت شده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خوزستان لیلا هفت جوش رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرمشهردر گفت و گو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،  با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۹۰۰ تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی برقرار شده است که عمده این تماس‌ها در رابطه با آزار و اذیت کودکان، سالمندان، همسران و یا افراد دارای معلولیت بوده است افزود: مسائلی از قبیل مشکلات کودکان کار، اختلالات هویت جنسی، زوجین در شرف طلاق، اعتیاد، خودکشی و خشونت‌های خانگی از دیگر دلایل این تماس‌ها بوده و نشان دهنده افزایش آگاهی و اطلاعات و آشنایی شهروندان با موضوع آسیب‌های اجتماعی است.

  او ادامه داد: به منظور بررسی گزارش‌های مذکور، بیش از ۱۱۰۰ بازدید مددکاری از محل وقوع آسیب و یا منازل مربوط به افراد آسیب دیده و همچنین بیش از ۱۲۰۰ مشاوره فردی و گروهی توسط کارشناسان واحد اورژانس اجتماعی این اداره صورت گرفته است.

  رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرمشهر همچنین بیان داشت: تعداد زیادی از این افراد پس از هماهنگی با مراجع قضایی و دریافت حکم مربوطه، به منظور ساماندهی بعدی به مراکز مرتبط در سطح استان تحویل داده شده اند.

  هفت جوش عنوان کرد: علاوه بر تهیه بروشورهای آموزشی و برگزاری کلاس‌های آگاه سازی (در زمان اپیدمی و شیوع بیماری ویروس کرونا از طریق فضای مجازی)، با تلاش‌های انجام شده و مشارکت خیرین و نیکوکاران، کمک‌های مردمی جمع آوری و بین آسیب دیدگان اجتماعی توزیع شده است.

  اودر پایان یادآور شد: اورژانس اجتماعی با داشتن نیروهای متخصص و برحسب وظایف ذاتی خود، با دارا بودن ویژگی‌هایی از قبیل به موقع، تخصصی و در دسترس بودن و انجام مشاوره‌های لازم به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب، می‌کوشد ضمن پیشگیری از وقوع جرم و تشکیل پرونده قضایی برای این افراد، زمینه بازگشت آن‌ها به زندگی سالم را نیز فراهم کند.

   

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 8:30 صبح الی 13:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز36
  دیروز211
  این هفته1184
  این ماه3191
  کل133605

  1400-01-26