جمعه, ۰۹ آبان ۱۳۹۹
Friday, 30 October 2020

  دررسانه| ۶۱ فرد با هویت نامشخص زیرپوشش مراکز بهزیستی دزفول هستند

  دزفول- ایرنا- رییس اداره بهزیستی دزفول گفت: ۶۱ نفر با هویت نامشخص در مراکز زیرپوشش بهزیستی دزفول نگهداری می‌شوند.

  فریدون عبدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد مجهول الهویه با حکم قضایی به بهزیستی تحویل داده و در مراکز خصوصی زیرپوشش نگهداری می‌شوند.
  وی بیشتر افراد با هویت نامشخص را افراد سالمند و بیماران روانی دانست و گفت: برخی از این افراد با شناسنامه پدربزرگ و سایر مدارک موجود شناسایی و شناسنامه‌دار می‌شوند.
  رئیس اداره بهزیستی دزفول بیان کرد: ۲۸ نفر از این افراد بیمار روانی، چهار نفر سالمند و ۲۹ نفر معلول ذهنی هستند که در هشت مرکز زیرپوشش بهزیستی نگهداری می‌شوند.
  وی افزود: هزینه نگهداری این افراد توسط بهزیستی و خیرین تامین می‌شود ولی سالمندانی که دچار آلزایمر هستند کمتر شناسنامه‌دار می‌شوند.
  مسوول واحد مددکاری اجتماعی مراکز درمانی دکتر پاشا و شفا نیز با بیان اینکه ۱۴ نفر از افراد با هویت نامشخص دزفول شناسنامه‌دار شدند، گفت: تعدادی معلول اعصاب و روان مزمن از سطح استان توسط یگان‌های امدادی جمع آوری و برای نگهداری و درمان به دزفول منتقل شدند که این افراد قادر به دادن اطلاعات موثق نبودند.

  حسین قپانچی‌پور افزود: با همکاری اداره ثبت احوال دزفول توانستیم هویت این افراد را بازیابی کردیم تا مانند یک فرد عادی در جامعه، تحت حمایت بهزیستی به زندگی خود ادامه دهند.
  وی ادامه داد: بی‌هویتی معلولان ذهنی یک آسیب اجتماعی است که بیشتر با سهل‌انگاری خانواده‌ها اتفاق می‌افتد و بیمار را از یک زندگی آرام و شرافتمندانه محروم می‌سازد.

  ۲ هزار و ۲۰۰ خانوار و پنج هزار و ۵۰۰ معلول زیرپوشش بهزیستی دزفول است.

  اطلاعات تماس

  map markerآدرس : اهواز، کیانپارس، خیابان اسفند غربی، فاز 1، اداره کل بهزیستی استان خوزستان

  telephone تلفن :229-33768226-061

  icons8 faxفاکس : 33768342-061

  email openپست الکترونیکی : info@behzisty-khz.ir

  time ساعات کاری : 7:30 صبح الی 15:30 بعدازظهر

   

  مکان ما روی نقشه

  آمار بازدیدکنندگان

  امروز139
  دیروز208
  این هفته1552
  این ماه7063
  کل98638

  1399-08-09